Międzyszkolna Zabawa Integracyjna

Drukuj

 „KUBUŚ PUCHATEK I PATRONI SŁUPSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH" 

Zadaniem szkoły jest prowadzenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 10 lat organizowana jest w naszej szkole - międzyszkolna zabawa imienia Kubusia Puchatka. Za przewodnika po świecie wartości wybraliśmy najmilszą postać literacką, głównego bohatera książki A.A. Milne. Kubuś wraz z przyjaciółmi przybliża uczniom ponadczasowe wartości, by wprowadzić w świat pełen szacunku, życzliwości i przyjaźni. Co roku, na organizowanej w naszej szkole imprezie, gościmy około dwustu uczniów słupskich szkół podstawowych. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej numer 6 imienia Ludwika Waryńskiego, Szkoły Podstawowej numer 8 imienia Żołnierzy Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 10 imienia Polonii i Szkoły Podstawowej numer 11. Na tegorocznym spotkaniu uczniowie zaprezentowali informacje na temat patrona ich szkoły. Przez zabawę uczniowie byli wprowadzeni w świat wartości ważnych dla każdego Polaka. Wspólna zabawa miała na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z naszego miasta.

 

Zadaniem szkoły jest prowadzwenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 10 lat organizowana jest w naszej szkole - międzyszkolna zabawa imienia Kubusia Puchatka. Za przewodnika po świecie wartości wybraliśmy najmilszą postać literacką, głównego bohatera książki A.A. Milne. Kubuś wraz z przyjaciółmi przybliża uczniom ponadczasowe wartości, by wprowadzić w świat pełen szacunku, życzliwości i przyjaźni. Co roku, na organizowanej w naszej szkole imprezie, gościmy około dwustu uczniów słupskich szkół podstawowych. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Janusza Korczaka , Szkoły Podstawowej numer 6 imienia Ludwika Waryńskiego, Szkoły Podstawowej numer 8 imienia Żołnierzy Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 10 imienia Polonii i Szkoły Podstawowej numer 11. Na tegorocznym spotkaniu uczniowie zaprezentowali informacje na temat patrona ich szkoły. Przez zabawę uczniowie byli wprowadzeni w świat wartości ważnych dla każdego Polaka. Wspólna zabawa miała na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z naszego miasta.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 11 maja 2017 r. odbyła się Międzyszkolna Zabawa Integracyjna "Kubuś Puchatek i Espernto" pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska. W zabawie brały udział dzieci z klas II z SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9, SP 10 oraz SOSW - (razem około 250 osób). 

Celem imprezy było upamiętnienie setnej rocznicy śmierci wielkiego polskiego lingwisty Ludwika Zamenhofa, który był twórcą międzynarodowego języka esperanto.  Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się o  korzyściach płynących z nauki języka esperanto oraz  o możliwościach porozumiewania się tym językiem na całym świecie. Podczas zabawy dzieci miały okazję zobaczyć prezentację Eskimosów, Indian, Japończyków, Chińczyków, Afrykańczyków, zmagały się z zadaniami, konkursami. Na zakończenie każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez  Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku. Wszyscy doskonale się bawili. 

Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację i przebieg zabawy była Agnieszka Lindstedt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z okazji 25. rocznicy powołania Samorządu Terytorialnego  w dniu 28 maja 2015 r. odbyła się Międzyszkolna Zabawa Integracyjna ”Kubuś Puchatek Radnym„ pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska. W zabawie brały udział dzieci z klas II z SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 8, SP 9 - (razem około 180 osób). Celem imprezy było poznawanie poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta oraz równorzędnych jednostek organizacyjnych, poznanie władz i zadań słupskich radnych. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się na czym polega praca prezydenta miasta i w jaki sposób w tej pracy uczestniczą radni, a także społeczeństwo.

Podczas zabawy dzieci miały okazję zobaczyć prezentację wydziałów UM, zmagały się z zadaniami, konkursami. Na zakończenie każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Urząd Miasta, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, Sklep Muszelka – Hala Targowa „Pod wieżą”, Anna i Piotr Dymiter – Hala Targowa  „Pod wieżą”. Wszyscy doskonale się bawili. 

Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację i przebieg zabawy była Agnieszka Lindstedt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do UE w dniu 8 maja 2014 r. odbyła się Międzyszkolna Zabawa Integracyjna „Kubuś Puchatek podróżuje po krajach Unii Europejskiej” pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska. W zabawie brały udział dzieci z klas II z SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9 - (razem około 250 osób).

Celem imprezy było poznawanie wybranych krajów: nazwa, flaga, stolica, muzyka itp., zapoznanie z charakterystycznymi zabytkami danego kraju. Wzbogaciliśmy również słownik dziecka o nowe słowa i informacje, promowaliśmy podstawowe zasady i umiejętności kulturalnego zachowania wśród dzieci.

Podczas zabawy dzieci miały okazję zobaczyć prezentację wszystkich krajów UE, zmagały się z zadaniami, konkursami oraz uczyły się zwrotów grzecznościowych danego kraju. Odbył się pokaz mody oraz tańca. Odwiedził nas nawet Mikołaj. Na zakończenie każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Urząd Miasta, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SP 4. Wszyscy doskonale się bawili.

-----------------------------------------------------------------

Od trzech  lat  w czerwcu  z okazji Dnia Dziecka odbywa się w naszej szkole Międzyszkolna Zabawa Integracyjna” Kubuś Puchatek uczy i wychowuje”.  W zabawie biorą  udział dzieci z klas II ze wszystkich słupskich szkół .  Celem imprezy jest  promowanie  podstawowych zasad i umiejętności kulturalnego zachowania  wśród dzieci i młodzieży. Uwrażliwienie na potrzeby i problemy innych osób, szczególnie niepełnosprawnych.  Podczas zabawy dzieci zmagają  się z zadaniami, konkursami oraz uczą  się  np. zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Na zakończenie zabawy każda klasa otrzymuje  upominki ufundowane przez Urząd Miasta. Wszyscy doskonale bawią się w towarzystwie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Zabawę przygotowują  nauczycielki Agnieszka Lindstedt   i Anna Babicz.

 

 

Międzyszkolna Zabawa Integracyjna” Kubuś Puchatek uczy i wychowuje” 2013r.

 

 

 

 

Saturday the 4th. Copyright SP4Slupsk