Imprezy

W ramach Projektu edukacyjnego „Akademia Dobrych Manier im. Kubusia Puchatka” w maju 2017r. w  klasach integracyjnych II b i III b  odbyła się impreza  pt. „Mruczanki Kubusia Puchatka – zabawy muzyczne dla najmłodszych".
Przy zabawie muzyczno – ruchowej dzieci odgadywały zagadki, wspólnie z maskotką Kubusia oraz Prosiaczka. Wesoło tańczyły z przyniesionymi z domu maskotkami z bajki Kubusia Puchatka oraz innego swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Takie piosenki jak „Taniec szczęśliwego misia” i „Kubuś wchodzi na górkę” ilustrowane ruchem wywoływały  niejeden uśmiech i radość na twarzach dzieci. Przy muzyce wspólnie nauczyły się piosenki. Impreza zakończyła się zabawą relaksacyjną „Kubuś Puchatek na polance” – przy akompaniamencie pianina  dzieci ułożyły się na dywanie przyjmując wygodną dla siebie pozycję słuchając bajki opowiadanej przez nauczyciela.

Godzinki literackie z Kubusiem Puchatkiem

17 i 18 marca 2015r. w bibliotece odbyły się trzy spotkania „Godzinki literackie z Kubusiem Puchatkiem”, w których uczestniczyli uczniowieklas (II a, II d, III c). Uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię powstania książki o Kubusiu Puchatku, dowiedzieli się również, skąd autor czerpał pomysły na opowieści o misiu, którego pokochał cały świat. Kubuś Puchatek w ramach Akademii Dobrych Manier udzielał dzieciom przyjacielskich rad i uczył, jak należy zachowywać się w szkole. Uczniowie poznali nowe słowa określające kulturalne zachowanie i dowiedzieli się z jakich krajów pochodzą: kindersztuba, bon ton, dobre maniery, savoir vivre. Wysłuchali również  fragmentów książki o Kubusiu Puchatku „Wszyscy moi przyjaciele”. Podczas wykonywania różnych zadań (układania rozsypanki wyrazowej , uzupełniania klasowego kodeksu, przyjaźni, wypełniania kwiatków zwrotami grzecznościowymi) oraz przy wspólnym śpiewie i tańcu uczniowie zdobywali wiedzę na temat kulturalnego zachowania w klasie, zasad obowiązujących wśród przyjaciół i uczyli się tolerancji, zrozumienia i szacunku dla innych ludzi.

Impreza czytelnicza „Kubusiowe warsztaty literacko-plastyczne” odbyła się 25 XI 2014r. w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie  z klas II spędzili dwie godziny lekcyjne na wspaniałej zabawie z Kubusiem Puchatkiem. Śpiewali, tańczyli i brali udział w rozmaitych zabawach oraz konkursach. Wysłuchali również fragmentów książki A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”, które stały się dla nich inspiracją do napisania wierszy i wykonania prac plastycznych przedstawiających przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.  Do zabawy z Kubusiem Puchatkiem zaprosił uczniów Samorząd Uczniowski i Biblioteka klas I-III.

Impreza czytelnicza  „Witamy w Akademii Dobrych Manier im. Kubusia Puchatka”

9 VI 2011r.  odbyła się w czytelni impreza czytelnicza „Witamy w Akademii Dobrych Manier im. Kubusia Puchatka”. Została  ona przygotowana przez uczniów z  Koło Miłośników Książki dla młodszych kolegów z kl. I a .Kubuś Puchatek i jego przyjaciele przedstawili inscenizację wiersza „ Rymowane zasady dobrych manier”. Zaprosili również pierwszoklasistów do wspólnych zabaw i konkursów, które uczyły zasad dobrego zachowania. Mali gości usłyszeli także fragmenty książki o Kubusiu Puchatku w wykonaniu pani Maliszewskiej ( mamy ucznia klasy I) oraz uczniów z KMK. Wszyscy bawili się wspaniale i w pogodnym nastroju poznawali zasady dobrych manier. Imprezę przygotowała  Mariola Dudek.

Saturday the 4th. Copyright SP4Slupsk